Zachęcajmy nasze dzieci do czytania, dzięki czemu będą miały okazję do poznania naprawdę wspaniałych książek. Jeżeli popatrzymy na rynek, to możemy być pewni, że znajdziemy dla małych i dla dużych takie propozycje, dzięki którym nigdy nie będą narzekały na nudę. Nigdy bowiem nie można zapomnieć, że czytanie wspaniale rozwija komórki mózgowe oraz wpływa na wiele innych umiejętności. Nie tylko smartfon, ale również książki – dzieci muszą znać najbardziej wartościowe rzeczy. Warto starszym dzieciom podsunąć książkę pt.”Dzieci prawdy i zemsty. Tom 2“, której autorem jest Tomi Adeyemi.

“Dzieci krwi i kości”

Autorka to amerykańsko-nigeryjska pisarka. Trzeba przyznać, że jej debiut wyczekiwany był z wielkim przejęciem, bo jeszcze nie było na rynku takiej osoby, której książka zapowiadana byłaby w tak świetny sposób. Osoby oczekujące wcale się nie zawiodły, bowiem zaraz po ukazaniu się książka zawędrowała na pozycję numer jeden na liście światowych bestselerów. Jeżeli więc mamy do czynienia z taką recenzją, to warto się do niej skłonić, aby zobaczyć jakie skarby skrywają “Dzieci krwi i kości”, które są początkiem całej serii opowiadającej o Oriszy. To kraina, która gdzieś istnieje. Piękne miejsce, gdzie do tej pory magia była czymś na porządku dziennym. Ludzie cieszyli się z tego, że takie coś mają pod ręką. To jednak się skończyło, bowiem w krainie nastąpiła zmiana rządów. Magowie stali się wrogami numer jeden. Główna bohaterka – Zélie – sama straciła matkę.

Prawda i zemsta

Drugi tom tej książki to kontynuacja losów Zélie i Amari – zbuntowanej księżniczki. W poprzednim tomie wszyscy widzieli, że walka ich obu z okrutną władzą dała im zwycięstwo. To jednak nie był koniec ich przygód. W “Dzieci prawdy i zemsty. Tom 2” dziewczyny muszą poradzić sobie z kolejnymi przeciwnościami losu. Teraz mają one do czynienia z pradawną magią, która obudziła się po ich zwycięstwie. To co do tej pory było utkwione gdzieś w głębi, gdzieś daleko ujawniło się w magach oraz w części arystokracji. Zelle znowu musi zebrać wszystkie siły, aby pomóc Amari wrócić na tron. W tym celu musi zjednoczyć wszystkich magów do walki z najgorszym wrogiem z jakim mieli do tej pory do czynienia. W Oriszy zawisła groźba wojny domowej. Czy Zelle uda się opanować to co się zaczęło za przyczyną jej działań? Czy sama zdoła opanować moc jaka zaczęła budzić się w jej krwi? Czy jej ukochana kraina jest skazana na zagładę? Młodzi ludzie świetnie odnajdą się w tej fantastyczno – magicznej książce.

Sprzedaż zdjęcie utworzone przez yanalya - pl.freepik.com
Dzieci prawdy i zemsty. Tom 2, Nowości Tags: