Papierowy Mag. Mag. Tom 1 pierwotnie ukazał się w roku 2014, a czytelnicy porównywali fragmenty książki do dzieł Dickensa. Choć w książce, której autorką jest Charlie N. Holmberg, wiele miejsca poświęcono na retrospekcje, to nie zabrakło także miejsca na fantastyczne opisy zdarzeń pełnych magii.

Książka ta z całą pewnością różni się od pozostałych powieści fantastycznych, z którymi czytelnik miał do czynienia wcześniej.

Papierowy Mag – fantastyka inna niż wszystkie

Książka Charlie N. Holmberg to pełna poetyckości powieść, która pod płaszczykiem fantastyki ukrywa swoją prawdziwą tożsamość.

Sama akcja książki “Papierowy Mag. Mag. Tom 1” ma miejsce w okresie schyłku epoki wiktoriańskiej w Anglii, a autorka w swoim dziele wiele uwagi poświęca budowaniu świata.

W powieści wiele miejsca zajmuje element retrospekcji, a czytelnicy ze względu na charakter, w jakim napisana jest książka, porównują jej fragmenty do stylu prezentowanego przez Karola Dickensa.

Co ciekawe, autorka utrzymuje książkę “Papierowy Mag” w nieco mrocznym, a momentami przerażającym klimacie. Wszystko to wpływa na fakt, iż powieść zyskuje wielowymiarowy charakter, który czytelnik odkrywa z każdą przerzuconą stroną.

Sam system magii, na którym bazuje powieść, sprawia wrażenie dobrze przemyślanego i zaplanowanego systemu. Sami zaś magowie otrzymują przydział do konkretnego cechu, co pozwala im wykorzystywać dany materiał do tworzenia czarów.

Tak więc główna bohaterka – Ceony Twill – otrzymała przydział do magów władających magią papieru, która pozwala jej na m.in. złożenie ptaka, za którego sprawą będzie mogła wykryć niebezpieczeństwo lub odnaleźć osobę.

Pełna poetyckości historia

Papierowy Mag” jest wyróżniającą się powieścią, która budzi w czytelniku ciekawość, a pieczołowicie zbudowana przez autorkę aura, która łączy mrok tajemniczości z poetyckością i słodyczą, powoduje, że odbiorca uświadamia sobie z jak niezwykłą literaturą ma tutaj do czynienia.

Choć książka posiada pewne potknięcia, to niezwykły całokształt, jaki udało się wykreować Charlie N. Holmberg, sprawia, że warto przymknąć oczy na te drobnostki i czerpać radość i niezwykłe pokłady frajdy, jakie niesie lektura książki.

Głównymi zaletami, które wpływają na atrakcyjność powieści są:

  • forma prowadzenia narracji
  • intrygujący pomysł
  • klimatyczna epoka wiktoriańska.

“Papierowy Mag” to z całą pewnością książka wybijająca się na tle innych tytułów z gatunku fantastyki. Każdy, kto poszukuje lektury będącej powiewem świeżości, powinien sięgnąć po dzieło Charlie N. Holmberg.

Kawa zdjęcie utworzone przez yanalya - pl.freepik.com
Nowości, Papierowy Mag. Mag. Tom 1 Tags: