Papierowy Mag. Mag. Tom 1

Ciekawi świata, w którym poznacie magów? I to nie takich jakich już znacie. To zupełnie nowa przygoda, w której potrafią oni ożywić przedmioty, które są stworzone przez człowieka! Wyobrażacie sobie mieć tak potężną władzę? Jesteście zainteresowani jakie sytuację mogą się przytrafić, gdy ktoś ma taką wielką moc? Chcecie poznać ich świat? Zapraszamy do zapoznania się z książką ”Papierowy Mag. Mag. Tom 1” …

Ceony Twill

W opowieści tej zetkniecie się ze wspaniałą bohaterką, która jest niezwykle ambitna, utalentowana i zdeterminowana, by zostać specjalistką od metalu tzw. Wytapiaczem. Cały czas przygotowywała się, aby ukończyć szkołę Magów Tagis Praff. Gdy nadszedł właściwy czas Ceony ukończyła ją i to nie byle jak! Została wyróżniona. Jednak, gdy nadszedł czas pracy jako Wytapiacz – bohaterka mocno się rozczarowała. Nie tak bowiem wyobrażała sobie pracę z metalem. Wkrótce okazało się, że brakuję magów papieru – szkoła musi wówczas wyznaczyć jedną osobę, która będzie nauczona tej sztuki przez papierowego maga – ekscentrycznego Emery’ego Thane’a. Rozczarowana dotychczasowym rozwojem kariery Ceony trafia do niego na staż. Perspektywa zostania Składaczem – magiem papieru coraz bardziej jej się podoba.

Zakazana magia

Czym byłaby książka o magii bez jej zakazanego działu? Z pewnością nie książką z serii “Papierowy mag”! Otóż, gdy Ceony coraz bardziej angażuję się w naukę, aby zostać Składaczem, nieoczekiwanie dowiaduję się o istnieniu zakazanej magii. Wówczas jej nauczyciel pada ofiarą Wycinacza. Od teraz Ceony może liczyć tylko na siebie. Musi podjąć walkę z nieznanymi jej wcześniej mocami. Czy sobie poradzi? O co będzie toczyła się walka? Czy możliwe jest pokonanie złych sił?

Opowieść o magach

Książkę czyta się z przyjemnością, bardzo szybko rozwija się także tempo akcji. Z pewnością kto przeczyta pierwszą część – sięgnie także po następne tomy z serii. Jest to powieść, w której mimo rozwijającej się fabuły od samego początku możemy odczuwać emocję bohaterów.

Ciekawi kim jest autor tej fantastycznej powieści?

Otóż jest nim nie kto inny jak wspaniała pisarka fantasy Charlie N. Holmberg! Urodziła się w zachodniej części Stanów Zjednoczonych w stanie Utah w mieście Salt Lake City. Swoją sławę zawdzięcza między innymi właśnie serii o “Papierowym Magu” oraz kilku innym równie świetnym publikacją takim jak: “The Fifth Doll”, “Veins of Gold”, “The Will and the Wilds” czy trylogii “Numina”. Napisała także kilka krótkich opowiadań: “Salt and Water”, “The War and the Riddle”, “Illusions of Love”. Otrzymała wiele nominacji i nagród.

Kawa zdjęcie utworzone przez yanalya - pl.freepik.com
Nowości, Papierowy Mag. Mag. Tom 1 Tags: